Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Ivanovice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-střed a kandidátech ČSSD za Brno-Ivanovice.

 


Internet

Po 15.09.2014 16:27

Veřejná WiFi síť

Žijeme ve 21. století, pro které je typická a hodně důležitá jedna věc. Internet. Chceme-li jakožto obec do budoucna jít s dobou, možná by stálo za to se zamyslet nad možností poskytování internetového připojení v okolí obecního úřadu a na zastávkách MHD.

Pro tzv. wifi hotspoty se přímo nabízí několik míst v Ivanovicích. Předně se určitě jedná o obecný úřad a jeho okolí, čili dětské hřiště a zastávka hned vedle a Keramák. Díky tomu by se mohli připojit nejen návštěvníci Keramáku či obecního úřadu, ale i lidé čekající na autobus nebo rodič hlídající děti na hřišti.

Dalšími přirozeně se nabízejícími místy, které by mohly být pokryté wifi signálem jsou zbývající tři zastávky - Černohorská, Příjezdová a Mácova. I zde je přínos zřejmý. Při čekání na autobus si může člověk ráno vyřídit emaily aniž by ho pozdější vyřizování zdržovalo od důležitějších věcí. Samozřejmostí je také možnost zkrácení si čekání například přečtením zajímavého článku.

Přirozeně se nabízí otázka jak velký zásah do rozpočtu naší městské části by tento komfort přinesl. Podle našich propočtů by pořizovací náklady byly do 10 tisíc a měsíční udržovací náklady do jednoho tisíce korun. Myslím, že přínos veřejného wifi připojení za to stojí.

 Bc. Milan Bartoš

 kandidát do zastupitelstva ÚMČ Brno - Ivanovice